з нашою фундаментальною інженерною освітою ти будеш справжнім фахівцем у будь-якій сучасній галузі!

В НТУУ “Київському політехнічному інституті ім. І.Сікорського” проводилася IХ Всеукраїнська студентська олімпіада «Механотроніка в машинобудуванні», в якій брали участь 18 команд з різних вищих навчальних закладів України. Луцький НТУ представляла команда технологічного факультету: в команду увійшли Булига Вадим (гр.ТМ-41), Садовий Дмитро (гр.МРВ-41), Сивоха Тарас (гр.ТМ-41), керівник – асистент кафедри прикладної механіки, Гулієва Наталія Михайлівна.

У напруженій боротьбі команда Луцького НТУ правильно вирішила всі поставлені завдання (з пневматики, електропневматики, програмуванні контролерів мовами STL, ST в електропневматичних і електрогідравлічних системах) і довела їх працездатність на стендах фірми «ФЕСТО».

Мехатроніка – галузь науки і техніки, фахівці якої займаються створенням і експлуатацією машин, агрегатів і систем, механічний рух у яких скеровується за допомогою комп’ютерних технологій та інтелектуальних систем. Базується на синтезі механіки, електроніки, інформатики та теорії автоматичного управління.

Олімпійська дистанція складалася з чотирьох етапів по 1,5 години кожен. Їх об’єднувало певне практичне спрямування – розв’язок задач автоматизованого виробництва. Вибір задач визначався жеребкуванням учасників команд. На кожному відрізку команди долали чотири бар’єри: зображували схему згідно завдання, складали її на необхідному стенді, налагоджували і відпрацьовували цикл відповідно до умови задачі. Журі оцінювало, як новостворена система виконує всі умови завдання. Фіксувались і швидкість і правильність виконання завдання. Правилами змагань було чітке виконання регламенту встановленого часу. По закінченню змагань можна було побачити кілька десятків автоматизованих систем, які працювали відповідно до поставлених умов задач.

Емоційний підйом командних змагань був відчутний в настрої студентів і впродовж перегонів у особистому заліку. По закінченню змагань команда Луцького НТУ була нагороджена грамотами учасників IХ Всеукраїнської олімпіади «Механотроніка в машинобудуванні» 2017 року.

Особливу вдячність висловлюємо організаторам IХ Всеукраїнської студентської олімпіади «Механотроніка в машинобудуванні» Ю.І. Завалеському, М.З. Згуровському, Ю.І. Якименку, П.О. Киричку, М.І. Бобиру, О.П. Губареву, О.Ф. Луговському,
Є.С. Риженку та іншим за підготовку комплектів конкурсних завдань, щорічне оновлення завдань і розширення тематики, технічну базу для постановки завдань та організацію проведення олімпіади на високому професійному рівні.

Вітаємо всіх учасників цього захоплюючого, цікавого і дуже корисного заходу, який проводиться на сучасному обладнанні, допомагає у вирішенні актуальних завдань автоматизації виробництва на основі пневматики, електропневматики, програмуванні контролерів мовами STL, ST в електропневматичних і електрогідравлічних системах та сприяє висококваліфікованій підготовці інженерних кадрів.

Гулієва Наталія

к.т.н., асистент кафедри прикладної механіки

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *